קביעת יורשי הצוואה במהלך הליכי גירושין

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כאשר בני הזוג נמצאים בתהליך גירושין, מומלץ לכל אחד מהם לכתוב בנפרד צוואה או לעדכן צוואה קיימת. בכתיבת הצוואה יוכל כל אחד מבני הזוג לקבוע מי יהיו יורשי העיזבון שלו לאחר שהוא ילך לעולמו ולהוציא מהצוואה, או לא לרשום בכלל, את מי שהוא מעוניין שלא ייהנה מרכושו לאחר מותו .

כדי שמסמך הצוואה ישקף באופן ברור את הרצון של כל אחד מבני הזוג וכדי שהצוואה תהיה חוקית ולא תהיה אפשרות להתנגד לה, חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי מומחה לצוואות וירושות.

עורך הדין צוואות אלעד בן צבר ניסיון רב שנים בעריכת צוואות. הוא ידע איך לנסח באופן ברור גם את הצוואה שלכם, כך שהיא תביא לידי ביטוי את רצונכם באופן מדויק.

נמצאים במהלך גירושין, אתם חייבים לכתוב צוואה!

קביעת יורשי הצוואה במהלך הליכי גירושין – המדריך המלא!

צוואה היא מסמך משפטי שבו אתם מורים איך ולמי יחולק העיזבון שלכם לאחר שתלכו לעולמכם.

אם לא תכתבו צוואה, העיזבון שלכם יחולק בהתאם לחוק הירושה הקובע מי יהיו היורשים ומהו סדר העדיפות שלהם.

אם אתם רוצים לקבוע מי יהיו היורשים שלכם ואיך יחולק העיזבון ביניהם, אתם חייבים לכתוב צוואה. כאמור, בהיעדר צוואה הרכוש שלכם יחולק לפי מה שנקבע בחוק הירושה, גם אם לכאורה ברור היה שאילו הייתם בחיים הייתם מתנגדים לחלק את הירושה לזכאים על פי חוק הירושה.

לא כתבתם צוואה ואתם נמצאים בהליכי גירושין, בן הזוג שממנו אתם עומדים להתגרש יירש את הרכוש שלכם, דבר שהוא ודאי מנוגד לרצונכם. אם אתם מעוניינים למנוע מצב שבו בן הזוג שאתו אתם נמצאים בהליכי גירושין יירש את הרכוש שלכם, הדרך היחידה למנוע זאת היא באמצעות כתיבת צוואה.

אם הלכתם לעולמכם  ויש לכם ילדים קטנים ולא כתבתם צוואה, בן הזוג שלכם יהיה באופן אוטומטי האפוטרופוס לרכוש שלהם. משמעות הדבר היא כי השליטה בעיזבון שלכם תהיה בידי בן הזוג , גם אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך גירושין. כאשר אתם כותבים צוואה, אתם יכולים להחליט מי יהיה האפוטרופוס שיהיה אחראי על הרכוש שהורשתם לילדים עד שהם יגיעו לגיל שמונה עשרה. בנוסף, אתם יכולים לקבוע גם הוראות לדרך ניהול האפוטרופסות והמלצות על הדרכים להשקעה של כספי העיזבון השייכים לילדים.

גם אם כתבתם צוואה, אם היא נכתבה לפני שהתחלתם בתהליך הגירושין, אתם צריכים לעדכן אותה. אם לא תעדכנו את הצוואה, התוצאה תהיה שבן הזוג השני עדיין יהיה זכאי לרשת את החלק שלכם, על אף שאתם כבר לא יחד.

קביעת יורשי הצוואה במהלך הליכי גירושין – משולחנו של עורך הדין

דינה ויעקב היו בהליכי גירושין כאשר יעקב נפטר באופן מפתיע. כשנה לאחר הפטירה הגישה דינה לרשם הירושות בקשה לצו ירושה, אך אחיו של יעקב הגיש בקשת התנגדות.

אומנם לפי החוק היבש דינה הייתה זכאית לרשת את חלקו של יעקב מאחר והגט עדיין לא ניתן ויעקב לא השאיר צוואה. אך בהתנגדות לצוואה מעיר אחיו של יעקב את תשומת לב בית המשפט כי  בני הזוג נישאו רק לפני שלוש שנים והם היו בהליכי גירושין. אחי, מספר האח של יעקב, נפטר לאחר שבית המשפט אישר את הסכם הגירושין ושבעה ימים לפני המועד לנתינת הגט בבית הדין הרבני.

עוד הוסיף האח ואמר כי לפני הנישואין חתמו דינה ויעקב על הסכם ממון שבו קבעו על הפרדת הרכוש שנצבר על ידי כל אחד מבני הזוג לפני הנישואין.

בפסיקה תקדימית קבע בית המשפט כי על אף חוק הירושה דינה אינה זכאית לרשת את רכושו של יעקב מאחר כי גם בלא כתיבת צוואה אפשר לקבוע כי דינה לא פעלה בתום לב.

רוצים לקבוע מי יהיו היורשים שלכם, בואו לכתוב צוואה.

עורך הדין אלעד בן צבר ניסיון רב ומומחיות בכתיבת צוואות. הוא ידע לכתוב לכם צוואה חוקית שתבטא במדויק את רצונכם!

שאלות ותשובות

אם המנוח לא הותיר אחריו צוואה חוקית, אין אפשרות לחלק את הרכוש שלו בדרך שונה מחוק הירושה, למעט מקרים נדירים ביותר.

פשוט מאוד. אתה צריך לכתוב צוואה ולפרט בה את מי שהיית רוצה שיהיה זכאי לרשת את הרכוש שלך. חשוב לשים לב שהצוואה תיכתב בהתאם לכללים ותהיה חוקית.

בהיעדר צוואה, העיזבון של המנוח יחולק בהתאם לחוק הירושה אשר קובע כי את זכאית לרשת את חלקו של בעלך ברכוש המשותף.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp