סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה (1)

כאשר אדם הולך לעולמו ומשאיר אחריו צוואה חוקית וברורה, הרי שרוב הסיכויים שהירושה תתחלק לפיה ולא יווצרו סכסוכי ירושה כאלה ואחרים. עם זאת, לעיתים קורה שחלק מהיורשים אינם מסכימים עם הצוואה או עם חלק ממנה ומביעים התנגדות לצוואה. כמו כן במקרים בהם אין צוואה וחוק הירושה הוא זה שקובע מי הם היורשים החוקיים, יכולים להיווצר סכסוכי ירושה עקב אי הסכמות בין היורשים.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אופן חלוקת הירושה על פי חוק הירושה:

כאמור, כאשר אדם נפטר ולא מותיר אחריו צוואה או שצוואתו אינה חוקית, נקבעת הירושה על פי חוק הירושה. חוק זה קובע מי הם היורשים ולאחר מכן איך תתחלק הירושה. במקרה בו נכתבה צוואה והינה חוקית וניתן להוציאה לפועל יתחלק הרכוש בין היורשים כפי שציווה המוריש בצוואתו.

כל עוד הצוואה חוקית, תקנית ומוסרית- ניתן להוציאה אל הפועל. כלומר, יכול להיווצר מצב בו המצווה ציווה להוריש לבן אחד את כל הונו ולאחר כלום. אם כך, ניתן להבין מדוע נוצרים סכסוכי ירושה במקרים כאלה ודומים.

הסיבות העיקריות לסכסוכי ירושה:

כעורך דין ירושות וצוואות עו"ד אלעד בן מטפל בלא מעט מקרים ותיקים של לקוחות המעוניינים להביע התנגדות לצוואה או לאופן חלוקת הירושה שנקבעה על פי חוק. רבים המקרים לצערנו, בהם בני משפחה קרובים ומלוכדים הופכים ליריבים קשים עקב סכסוכי ירושה.

אחת הטענות הנפוצות להגשת בקשה להתנגדות לצוואה היא הטענה שעורך הצוואה לא הבין את המשמעות של אשר הוא מצווה- שהיה נתון ללחץ מצד גורם אחר, אשר כפה עליו לצוות דברים שלא התכוון אליהם בלב שלם. אכן היו פסיקות בעבר הנוגעות לנושא זה ולכן מומחיותו של עורך הדין אלעד בן מסייעת רבות בהבאת דוגמאות דומות היכולות לחזק את טענות המתנגדים ולחייב את אלה הטוענים שהצוואה כשירה להוכיח שהיא אכן כזו.


גולשים נוספים התעניינו גם מי הם היורשים לפי דין?


בכל מקרה של כתיבה, עריכה וחתימה על צוואה על המצווה להיות כשיר לעשות זאת אחרת אין הצוואה תקינה וחוקית. גם כאן מדובר בסיבה נפוצה להגשת בקשה להתנגדות לקיום הצוואה- אי כשירות נפשית של המצווה בעת כתיבת הצוואה. אחת מהדרכים להימנע מהבעת התנגדות עתידית על סעיף של אי כשירות היא לדאוג לסעיף בצוואה עצמה בה ניתן אישור על כשירותו הבריאותית פיסית ונפשית של המצווה.  אישור רופא , ואם יש צורך אישור פסיכיאטר, מאומת על ידי עורך דין הוא הוכחה חוקית ומשפטית מספקת לכך שעורך הצוואה היה כשיר בזמן עריכתה ולא נתון ללחץ, איומים או כל השפעה בלתי הוגנת אחרת.

גם במקרים בהם ההוכחה לכך שהצוואה אינה מוסרית או הוגנת ברורה למדי- יש להוכיח זאת בצורה חוקית בבית המשפט ולצורך כך מומלץ להגיע למשרדו של עורך הדין אלעד בן עוד בשלב עריכת הצוואה על מנת להכניס בה את כל הסעיפים הרלוונטיים ולמנוע סכסוכי ירושה עתידיים.. אך גם אם לא נערכה הצוואה במשרדו של עורך הדין אלעד בן, ניתן להגיע להתייעצות טרם הגשת התנגשות וקבלת הדרכה וייעוץ מקצועי כיצד ניתן להגיש את בקשת ההתנגדות לצו קיום הצוואה בצורה הטובה ביותר.

שתפו כאן:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
יורשים חוקיים

ניווט מהיר לאחר שאדם הלך לעולמו עוברים נכסיו, הזכויות והחובות,

לקוחות ממליצים
Open chat
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp