אפוטרופוס לגוף

על פי חוק זכויות החולה, לא יינתן טיפול רפואי למטופל, אלא אם כן הוא נתן לכך הסכמה מדעת, במקרה של טיפול רפואי דחוף, ניתן באישור של שלושה רופאים לתת טיפול רפואי דחוף גם ללא הסכמה.

כאשר אדם נמצא במצב שבו אינו יכול לדאוג לענייני גופו או לקבל החלטות בנוגע לטיפול רפואי בכוחות עצמו, אפשר להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה שעניינה של הבקשה הוא מינוי אפוטרופוס שיוכל לטפל בכל ענייניו, לרבות ענייני גוף ורכוש.

את מינוי האפוטרופסות ניתן לבקש במקרה של אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בעצמו.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מתי ממנים אפוטרופוס?

בית המשפט לענייני משפחה רשאי למנות אפוטרופוס במקרים הללו:

  • כאשר מתעורר ספק אצל המטפל לגבי התובנה של המטופל ויכולתו לקבל החלטה מדעת.
  • כאשר המטופל לא יכול לתת הסכמה מסיבות אלו: מחלת נפש, מצב דמנטי, ליקוי שכלי או מצב פיזי או נפשי אחר המונע מתן הסכמה.

מי יכול לשמש כאפוטרופוס?

  • תאגיד כמו הקרן לטיפול בחסויים.
  • האפוטרופוס הכללי.
  • אדם פרטי ויחיד או מספר אנשים יחידים שהם בדרך כלל קרובי משפחה של החסוי או הקטין.
  • גוף שמונה על ידי בית המשפט, כגון עורך דין.

כיצד לפעול לבקשה למינוי אפוטרופוס לגוף?

כאשר האדם נמצא במסגרת אשפוז ממושכת והוא אינו יכול לקבל החלטות בעניין מצבו והטיפול הרפואי הנדרש עבורו, ניתן להגיש את הבקשה למינוי אפוטרופוס לגוף לבית המשפט לענייני משפחה. יש לצרף לבקשה תעודות רפואיות אשר מעידות על מצבו הרפואי או הנפשי של האדם עליו מבקשים למנות אפוטרופוס וכן מסמכים נוספים בהתאם לעניין.

הבקשה תועבר למתן תגובתו של בא כוח היועץ המשפטי לממשלה במשרד הרווחה, שהוא הגורם הממשלתי האחראי על מינוי אפוטרופוסים (להבדיל מהאפוטרופוס הכללי שהוא הגוף האחראי לפקח על אפוטרופוסים).

מינוי אפוטרופוס הוא נושא רגיש, מצד אחד יש צורך לאפשר המשך טיפול ודאגה לענייני הרפואיים של האדם שאינו יכול לדאוג לענייניו בכוחות עצמו ומהצד השני חשוב לדאוג שזכויותיו וחירותו ישמרו, לכן מומלץ להיעזר בעורך דין אפוטרופסות בהליך מינוי אפוטרופוס גוף.

עורך דין אלעד בן וצוות משרדו, בעלי ניסיון רב בכל התחומים הנוגעים לצוואות ירושות, מינוי אפוטרופוס ועוד, צוות עורכי הדין בעלי ניסיון רב במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. ניסיוננו הרב יאפשר לנו לסייע לכם בתהליך מינוי האפוטרופוס גוף, באופן שידאג בצורה הטובה ומהירה ביותר לבני המשפחה שמטרתם להמשיך ולטפל בענייניו של האדם שאין ביכולתו להמשיך ולטפל בעצמו בענייני הגוף והרכוש.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp