תיק על התנגדות לצוואה – חובה לקרוא!

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למשרדנו הגיעה רינה (שם בדוי), אישה בשנות ה-50 לחייה וביקשה להגיש התנגדות לצוואה אביה המנוח.

לרינה שלושה אחים מאותו אבא ומאותה האמא.

הוריה של רינה התגרשו בזמן שרינה ויתר אחיה היו קטינים והקשר עם אביה בכל שנות נערותה ובגרותה נותק כמעט לגמרי.

עם נישואיה של רינה, ובעזרת דחיפתו של בעלה, יזמה רינה קשר מחודש עם אביה ושבה לקשר של אב ובת והשלימו פערים על כל השנים האבודות.

האם צוואת אביה המנוח נכונה?

עם התקרבותה של רינה לאביה והחזרת הקשר גם יתר אחיה חזרו לאט לאט לקשר עם האב.

האב, יעקב (שם בדוי) עם גירושיו הקשים מאשתו ואם ילדיו והנתק שנוצר הפך להיות אדם בודד מאוד ורק חיפש אהבה ויחס מאנשים כך שהוא היה "טרף קל" לניצול ולהשפעה בלתי הוגנת.

יעקב היה איש שמבין מספרים, ידע לעשות עסקאות כלכליות נכונות והשקיע את כספו בצורה טובה כך שהונו נאמד במיליוני ₪.

כשהקשר בין רינה ליעקב חודש היה זה קרן אור בכל חייו הבודדים של יעקב והוא לא אחת חזר ואמר כמה חידוש הקשר עם ילדיו החזירו לו את חייו במתנה.

רינה קרא לבנה השלישי שנולד על שמו של אביה, יעקב, והוא היה הסנדק של התינוק בברית עד כדי כך הקשר בין רינה ליעקב היה קרוב ואוהב.

לאחר 6 שנים שיעקב ורינה היו בקשר – יעקב הלך לבית עולמו עקב מחלות שונות שסבל מהן.

מס' חודשים לאחר פטירתו ובזמן שרינה ואחיה עוד אבלים על לכתו של אביהם בטרם עת קיבלו רינה ואחיה הודעה מרשם הירושה הודעה על בקשה לצו קיום צוואה שהופקדה.

רינה הגיעה למשרדנו על מנת שנקבל פרטים אודות הצוואה המסתורית.

משרדנו החל לטפל וגילה שיש לא פחות מ-12 צוואות שונות שערך יעקב בתקופת זמן של שנה אחת בלבד ל-12 אנשים שונים.

את הצוואות ערך יעקב בתקופה טרם חזר לקשר עם רינה וילדיו.

כל 12 האנשים שהחזיקו בידם "צוואה" לטובתם המורישה להם את מלוא רכושו של יעקב כמעט ולא היו בקשר עם יעקב כלל ואף חלקם לא ידעו על פטירתו.

עם התחלת הטיפול התברר כי לאור בדידותו הקשה של יעקב והרצון שלו לחיי חברה כלשהם היה מבטיח לכל אדם , שטיפה היה מראה לו יחס מינימלי, את כל רכושו וזאת תוך אמונה שאם יבטיח להם את כל הונו הם יהפכו להיות חבריו הקרובים.

כך עשה ל-12 אנשים שונים בתקופת זמן של שנה אחת בלבד.

כל אחד מ-12 האנשים, באופן שאינו נתפס, דאג להביא מהר עו"ד שיעלה על הכתב את הבטחתו של יעקב ועם קבלת צוואה חתומה היו הם נעלמים מחייו של יעקב וממתינים הם למותו.

בתקופה זו אושפז יעקב מס' פעמים בבית חולים עקב מצבו הרפואי ובסיכום מידע רפואי ציינה הרופאה כי יעקב נתון להשפעה של אנשים, יבטיח הכל רק כדי לקבל יחס אוהב וחם ואף ציינה שני אנשים שהגיעו לבית החולים ולחצו אותו לחתום להם על צוואה.

שני האנשים הללו הם חלק מתוך 12 האנשים שהחזיקו בצוואה לטובתם מיעקב בהפרש של יומיים זה מזה.

התגלית המרעישה על הקלות בה יעקב ערך צוואות לכל מי שרק הראה לו נכונות להיות קרוב אליו הייתה יוצאת דופן בכל התיקים בהם משרדנו מטפל.

החלטנו ללכת עד הסוף ולנהל הליך הוכחות ארוך על מנת להוכיח שיעקב כתב את הצוואות מתוך השפעה בלתי הוגנת וללא כל הבנה או כוונה אמיתית למשמעות שעומדת מאחורי חתימתו על גבי הצוואה.

לראייה, בכל תקופת הזמן שחזר לקשר עם רינה וילדיו לא הזכיר במאומה את הצוואות שחתם עליהם ולהפך – יעקב לא הפסיק להגיד כמה הקשר עם רינה וילדיו השיב לו את החיים וכי כל רצונו לדאוג להם ולכפר על השנים בהם לא דאג להם כלכלית.

להליך המשפטי הגיעו 2 מתוך 12 אנשים שהחזיקו בצוואה לטובתם מיעקב. כל העשרה האחרים ויתרו על "הצוואה" ואנו תקווה שזה כי הם ידעו היטב שהצוואה לא הגיעה בדרך כשרה.

לאחר ניהול הליך משפטי ארוך עם 4 דיוני הוכחות בהם הגיעו עדים רבים מהשנים האחרונות של יעקב ששיתפו כיצד יעקב אהב את ילדיו אהבת נפש והם היו כל עולמו ולא יתכן שהיה מותיר את הצוואות על כנם ולא מוריש דבר לילדיו

כמו כן, הוכחנו כי עצם עריכת 12 צוואות בתקופת זמן של שנה אחת בלבד בתוספת המסמכים הרפואיים שצוין בהם כי יעקב נתון להשפעה מהסביבה מעידה כי הצוואות אינן כשרות ונעשו תוך הטעיה והשפעה בלתי הוגנת.

לפני מס' ימים משרדנו קיבל פסק דין הקובע כי 2 הצוואות שהוגשו לקיום מבוטלות וניתן צו ירושה כך שרינה ואחיה הם היורשים הבלעדיים של יעקב.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp