צו קיום צוואה – מהם השלבים?

כאשר אדם נפטר ומותיר אחריו צוואה חוקית יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה מרשם הירושה על מנת להוציא לפועל את הצוואה. היורשים יכולים לבקש קיום צוואה באופן עצמאי וכמו כן יכולים להיעזר בשירותיו של עורך דין צוואות המתמחה בתחום.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למשרד עורך הדין אלעד בן מגיעות לא מעט בקשות לסיוע בהגשת בקשה לצו קיום צוואה או שאלות הקשורות לתהליך ולכן ערכנו עבורכם מספר שאלות ותשובות חשובות בנושא:

מי זכאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה?

הזכאים להגשת בקשה לצו קיום צוואה הם היורשים המופיעים בצוואה.

מהם המסמכים הנדרשים לתהליך?

לצורך הגשת צו קיום צוואה יש צורך במסמכים הבאים:

  • צוואה מקורית
  • תעודת פטירה של המוריש
  • במידה וישנם זכאים לירושה שאינם בחיים יש להביא תעודות פטירה בהתאם.
  • במידה ומגישים את הבקשה דרך עורך דין יש לדאוג לייפוי כוח. יש לצרף את טופס הבקשה חתום על ידי עורך דין בנוסף.
  • אישור תשלום אגרה ודמי פרסום (שיש לדאוג להם בבנק הדואר או באופן מקוון טרם הגשת הבקשה)
  • תיתכן דרישה למסמכים נוספים כמו תצהיר הסתלקות במידה ואחד מהזכאים לירושה מוותר על חלקו בירושה

כיצד פונים לביצוע התהליך?

על מנת להגיש בקשה לקיום צוואה יש לפנות למחוז השיפוט אליו היה שייך המוריש. במידה ונעזרים בשירותיו של עורך דין הבקשה מוגשת באופן מקוון בלבד.


גולשים נוספים התעניינו גם התנגדות לצו קיום צוואה


מהם השלבים?

כאשר הבקשה תקינה ואין חוסר בניירת ואין דרישה למסמכים נוספים היא מועברת לרשם לירושה לצורך פרסום מודעת אבל בעיתון ועדכון הרשומות.

הבקשה עצמה עוברת לאישורו של עוזר הרשם לענייני ירושה לוודא שאין צורך בפרטים נוספים ובמידה וההליך תקין ניתן יהיה לקיים את הצוואה. במקרים בהם הרשם לענייני הירושה לא יכול לבצע את הבקשה ואין נציג מטעם האפוטרופוס הכללי במשרדי הממשלה שיכול, תועבר הבקשה לאישור בית הדין לענייני המשפחה לצורך הנפקת צו קיום צוואה.

בסיום התהליך מתקבל צו דיגיטלי המאשר את סיום התהליך ואת האישור לקיום הצוואה, צו המועבר לבנקים, חברות הביטוח ומשרדי הממשלה השונים והרלוונטיים.

לעורך הדין אלעד בן ניסיון רב בכל הקשור לירושות וצוואות ושנים של פניות לבקשת צו קיום צוואה מול רשם הירושה. הניסיון והקשרים מסייעים לו לבצע את הפנייה בצורה יעילה ומהירה ללא צורך בעיכובים מיותרים.

עורך הדין אלעד בן מכיר היטב את התחום ואת תהליך הגשת הבקשה ויודע בדיוק אילו מסמכים צריך, מה נדרש, כיצד להשיגם בצורה מהירה וכיצד להתנהל מול רשם הירושה במידה וישנן דרישות נוספות או צורך בהשגת מסמכים נוספים להוכחה.

עורך דין צוואה בתל אביב של אלעד בן מתנהל מול כל הגופים הרלוונטיים ומפנה את הזמן בתקופה רגישה זו ליורשים להתאבל כמו שצריך ולהתעסק בענייניהם- ללא התעסקות בהשגת מסמכים, פניות למשרדים ממשלתיים והתנהלות מתישה של גופים בירוקרטיים. בסיום התהליך מתקבל כאמור צו קיום הצוואה בעזרתו מסייע עורך הדין אלעד בן ליורשים להוציא לפועל את הצוואה.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp