האם ניתן לבצע עריכת צוואה?

עריכת צוואה היא הרבה מעבר רשימה של נכסים והון אישי ומי ירש אותו. עריכת צוואה מתחילה עוד בתכנון מוקדם של הירושה וחשובה ביותר עד קריטית בכדי שתצא לפועל בדיוק כפי שציווה כותב הצוואה.

רוב האזרחים בישראל אינם משאירים אחריהם צוואה דבר הגורם לעיכוב בירושה במקרים הקלים ובסכסוכים ותביעות עתידיות בבתי משפט לאורך שנים במקרים חמורים יותר.

על מנת להימנע מעוגמת נפש, הוצאת כספים מיותרת, תביעות בבתי משפט וסכסוכים משפחתיים ההמלצה היא לפנות למשרדנו- משרד עורך הדין צוואות אלעד בן לקבל ייעוץ משפטי בנושא עריכת צוואה ואף ליווי צמוד לאורך כל התהליך.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ניווט מהיר

עריכת הצוואה מתחילה עוד לפני כתיבתה:

ישנם לא מעט כללים בכתיבת צוואה – מה יכול להיכלל בתוכה, איך היא צריכה להיות כתובה, אילו נתונים חשוב שיהיו בה וכיצד היא צריכה להיות כתובה. גם כאשר אדם מחליט לערוך עצמאית צוואה בכתב יד, שהינה אחד מסוגי הצוואות המוכרות על פי חוק, אנו מזמינים אותו למשרדו של עורך הדין אלעד בן לקבל ייעוץ כיצד לכתוב את הצוואה בצורה שתהיה חוקית וניתן יהיה להוציאה לפועל בצורה מהירה ויעילה בבוא העת.

לקוחות רבים המגיעים למשרדנו מגיעים עם טרדות ושאלות דומות- איזה סוג צוואה כדאי לערוך? מתי כדאי לערוך את הצוואה ומה חשוב לדעת על עריכת צוואה? האם יש צורך לעדכן צוואה ואיך הדבר נעשה? כיצד מוציאים צוואה לפועל?

בפגישה עם עורך הדין אלעד בן אותם שאלות מקבלות מענה מקיף מדויק וברור על עריכת צוואה הכוללת את כל המידע הרלוונטי שקשור בתחום. כאמור- גם אם החלטתם לערוך את הצוואה בעצמכם חשוב להגיע לייעוץ משפטי שכן צוואה שאינה עומדת בחוק הירושה לא תהיה תקפה או תעורר מחלוקות עתידיות מיותרות שניתן למנוע מראש.


אולי יעניין אותך לקרוא מהו הסכם בין יורשים?


צוואה- ציווי העתיד

עריכת צוואה הינה חשובה ביותר שכן דו שרכו של המוריש להוריש את חייו לאחר מותו. היא נכתבת בלשון ציווי ומורה את הלך רוחו, את חלוקת נכסיו ואת כל אשר הוא רוצה ומבקש ומצווה שיתקיים לאחר מותו. מכיוון שהוצאתה לפועל של הצוואה נעשית לאחר שהאדם המוריש כבר לא נמצא בכדי לשאול "למה התכוון המשורר" עולה החשיבות לעריכת צוואה בטרם עת בצורה הטובה ביותר.

עורך הדין אלעד בן מתמחה בתחום הצוואות והירושות ובעל ניסיון וותק של שנים בעריכת צוואה. במשרדו תקבלו הסבר מדויק על סוגי הצוואות הקיימים, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, נתונים רלוונטיים לסוג הצוואה בה בחרתם, כיצד צריך לכתוב ולערוך את הצוואה, מהו התהליך החוקי לאחר פטירתו של כותב הצוואה וכן תהליך הוצאתה לפועל של צוואה מול רשם הירושה. רוב האנשים נתקלים במקרים אלה בפעם הראשונה בחייהם ונמצאים גם כך במצב נפשי רגיש לאחר פטירתו של אדם קרוב ולכן ההדרכה של עורך הדין אלעד בן חשובה עד כדי קריטית בכדי לערוך צוואה בצורה תקנית וחוקית ולמנוע עוגמת נפש עתידית.

שאלות תשובות

יש שלוש דרכים לעריכת צוואה: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים או צוואה בפני רשות, נוטריון או בית המשפט.

כל צוואה חדשה מבטלת א הצוואה הקודמת. אם אינך מעוניין לכתוב צוואה חדשה, אלא רק לבטל את הקודמת תוכל לקרוע את מסמך הצוואה או להודיע לאנשים שבידיהם הפקדת את הצוואה שהיא מבוטלת. כדי למנוע בעיות וספקות, מומלץ לפנות אל עורך דין ולערוך תצהיר.

זו לא חובה, אבל רצוי. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שאף אחד לא יוכל להעלים את הצוואה לאחר פטירתך, תוכל למנוע הפעלת צוואה קודמת שבוטלה ועוד.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp