כיצד להתמודד עם סכסוכי ירושה בין אחים?

סכסוך ירושה בין אחים הוא תרחיש נפוץ, בשל המשמעות הכלכלית שבדבר. על מנת לחסוך בהוצאות של הליכים משפטיים ולמנוע את התפרקות המשפחה על רקע הסכסוך, כדאי לעשות כל שניתן כדי להגיע לפתרון מוסכם. אולם אם הדבר אינו מתאפשר, יעמוד כל צד על זכויותיו באמצעות ייצוג משפטי מטעמו.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סכסוכי ירושה בין אחים

זה יכול לקרות במשפחות הכי טובות. אחד ההורים הולך לעולמו והאחים מוצאים את עצמם בסכסוך על הירושה. זה מתגלע לעיתים קרובות בשל חלוקה לא שוויונית של הרכוש בין האחים, אז הצד שמרגיש מקופח מבקש לערער על תקינותה של הצוואה וכך נוצר סכסוך משפטי. על פניו ניתן היה לחשוב כי במשפחה הקשר האישי הוא החשוב מכל, אך בשל המשמעות הכלכלית של סוגיית הירושה, נוצרים סכסוכים משפטיים קשים בתוך המשפחה על הרקע הזה. אז, ישנה דחיפות למצוא פתרון לסכסוך הן כדי למנוע הפסד כלכליים והן כדי שהסכסוך המשפטי לא יהפוך לקרע משפחתי עמוק.

 


גולשים רבים התעניינו גם בחלוקת ירושה בין אחים


הליך גישור

אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם סכסוך משפטי בכלל ועם סכסוכי ירושה בפרט היא באמצעות הליך גישור. במסגרתו, יושבים האחים עם מגשר, צד שלישי ניטרלי לחלוטין, השומע את טענותיהם ומנסה לסייע להם להגיע לעמק השווה. להליך הגישור שלושה יתרונות מרכזיים: ראשית, המגשר אינו כפוף לסדרי דין וראיות כמו בית המשפט. משכך, הוא יכול להציע לצדדים פתרונות לסכסוך שבית המשפט אינו יכול להציע. שנית, במקרים רבים, פגישת גישור בודדת או מספר פגישות קטן, מביא לפתרון וכך חוסכים הצדדים זמן וכסף בניהול הסכסוך בערכאות. שלישית וזהו אולי היתרון החשוב מכל: הליך הגישור מתנהל בנועם ובענייניות רבה ולכן יכול למנוע את המצב שבו סכסוך משפטי הופך לקרע משפחתי.

 

התנגדות לצוואה

ככל שהליך הגישור לא צלח, כל אחד מן האחים יידרש לנקוט בפעולות משפטיות על מנת לשמור על זכויותיו ברכוש של ההורה המנוח. ניקח את הדוגמא שבה ההורה הותיר אחריו צוואה. האחים היורשים המנויים בה ומרוצים מקביעתה, יגישו בקשה למתן צו קיום צוואה, אשר יאפשר להם לחלק ביניהם את העזבון. מנגד, אם ישנו אח אחד או יותר, הסבורים כי נפל פגם בצוואה ועל כן יש לפסול אותה, עליהם להגיש התנגדות לצוואה. כך למשל יכולה להעלות טענה כי ההורה היה תחת לחץ של אחד האחים להוריש את לו הרכוש ואין היא משקפת את רצונו האמיתי. לעיתים הטענה תהיה אי כשירות משפטית לעריכת צוואה, היה ומצבו הפיזי או הנפשי של ההורה היה לקוי.


אולי יעניין אותך התנגדות לירושה


חשיבות הייצוג המשפטי

בכל מקרה של סכסוכי ירושה, מומלץ לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי. המציאות מלמדת כי מעורבות מוקדמת של עורך הדין יכולה לא אחת, להביא לפתרון בהסכמה בין האחים. כמו כן, גם כאשר הדבר אינו מסתייע, הייצוג המוקדם יאפשר לעורך הדין לבנות אסטרטגיה נכונה לטיפול בתיק והשגת התוצאה המשפטית האופטימאלית. חשוב לזכור, כי לגיבוש פתרון מוסכם יש יתרונות רבים, ביניהם מניעת הפסדים כספיים בשל אי שימוש בנכסי העזבון, חיסכון בעלויות ניהול הליך משפטי בערכאות ולא פחות חשוב מכך, מניעת היווצרות קרע משפחתי לאור הסכסוך. על כן, כאשר עורך דין מומחה לענייני ירושה אלעד בן, מטפל בתיק מעין זה, מאמציו הראשונים תחילה יהיו לנסות ולהביא את האחים לכדי הסכמה. רק לאחר שמוצו כל ניסיונות הגישור, יפנה לנהל הליך משפטי למיצוי זכויות הלקוח אותו הוא מייצג.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp