מתי להגיש התנגדות לצו קיום צוואה?

כאשר אדם נפטר ומשאיר אחריו צוואה חוקית ניתן להוציאה אל הפועל, לצורך כך יש צורך להגשת בקשה לצו קיום צוואה. בחלק מהמקרים היורשים מסתדרים ביניהם וחלוקת הירושה נעשית בהתאם לצוואה, ומחלק מהמקרים ישנם אנשים המגישים התנגדות לצו קיום הצוואה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ישנם מספר סיבות להגיש התנגדות לצו קיום צוואה ולא מעט שאלות שעולות בתחום לכן ננסה לענות במאמר זה על כולן. עם זאת אנו במשרדו של עורך הדין אלעד בן מזמינים אתכם לא להסתפק בקריאת המאמר בלבד ולהגיע אלינו למשרד לצורך התייעצות מקצועית ואישית.

ועכשיו לשאלות:

מתי ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה?

לאחר שהתפרסמה הבקשה לצו קיום הצוואה ברשומות של רשם הירושה ובעיתונות באופן רשמי ניתן להגיש את ההתנגדות לצו קיום צוואה. את ההתנגדות ניתן להגיש עד 14 יום ממועד הפרסום הרשמי. לאחר מכן יידרש אישור מיוחד של בית המשפט.


כתבה מעניינת ירושה על פי דין


באילו מקרים ניתן להגיש התנגדות לצו קיום צוואה?

 1. לאחר הגשת בקשה לצו קיום צוואה התגלתה צוואה מאוחרת יותר ועדכנית יותר
 2. הצוואה אינה נכונה במאת האחוזים לפי הלך רוחו ורצונו של כותב הצוואה.
 3. הצוואה נכתבה לא בחופשיות כלומר תחת איומים או לחץ.
 4. אחד מהיורשים המוזכרים בה היה אחד העדים בחתימתה או שותף בעריכתה.

מה כוללת התנגדות לצו קיום צוואה?

על ההתנגדות להיות מנוסחת באופן ברור ולכלול את הפרטים הבאים:

 1. נושא ההתנגדות לצו קיום הצוואה
 2. הנימוקים והסיבות להתנגדות
 3. כל המסמכים הרלוונטיים התומכים בהתנגדות
 4. תצהיר תומך עובדות חתום ומאומת על ידי עורך דין
 5. קבלה על תשלום אגרה
 6. טופס תהליך מלא באופן תקין
 7. במקרה וישנו עורך דין המייצג את הפונים- טופס ייפוי כוח

מכיוון שמדובר בהליך לא שגרתי אשר דורש הוכחות והשגת מסמכים רלוונטיים, ההמלצה היא להגיש את ההתנגדות בעזרת עורך דין מנוסה ומומחה בתחום.

עורך הדין אלעד בן מתמחה בפניות לרשם הירושה והתנהלות מול הגופים הרלוונטיים. לעורך הדין אלעד בן ניסיון רב בהגשת התנגדות לקיום צו צוואה לרשם הירושה. הוא מכיר את נבכי החוק ואת הדרישות לצורך הגשת הבקשה.

לאחר קבלת ייפוי כוח לצורך ייצוג בתיק עורך דין אלעד בן ינהל את הפנייה ואת ההליך מול רשם הירושה בהגשת ההתנגדות לאחר הפרסום הראשוני של אישור צו קיום צוואה ולאחר מבן עד לאישור או ערעור על ההתנגדות מול בית המשפט לענייני משפחה.

כל הליך הקשור לירושות וצוואות, יכול להימשך מספר חודשים ולהיגרר. עקב חוסרים או דרישה להשלמת ניירת ונתונים. מכיוון שיש להוכיח שההתנגדות אכן רלוונטית ונכונה. אתם חייבים לבטל את הצוואה הקיימת שאושרה קודם לכן. לצורך כך השתמשו בעורך דין מומחה בתחום שיוכל להקל ולייעל את התהליך ולהגדיל את הסיכויים להצלחתו.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp