מידע שימושי על ועדכני על צוואה

תחום דיני הצוואות והירושות כולל מגוון רחב של שירותים משפטיים, ביניהם: עריכת צוואה, הגשת בקשות לקבלת צו קיום צוואה וצו ירושה, ייצוג בהליך של התנגדות לצוואה וכן שירות של ניהול עזבון.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

עריכת צוואה

השירות המשפטי המרכזי שמעניק עורך דין לצוואות הוא מטבע הדברים עריכת צוואה. מסמך זה מאפשר למצווה לבחור את היורשים שלו וכן לקבוע איזה חלק ברכושו יקבל כל אחד מהם. מדוע כדאי לערוך צוואה? ובכן, כאשר אדם נפטר ללא שהותיר אחריו צוואה, רכושו יעבור ליורשים על פי הסדר הירושה הכללי שבחוק. ככל שזה אינו תואם את הרצון האישי שלנו, עלינו לערוך צוואה על מנת למנוע את תחולתו. בעת עריכת צוואה, יקפיד עורך הדין לקבל את כל המידע הנדרש מן המצווה, בין היתר כדי שהצוואה תכלול את כל סוגי רכושו ולא תהיינה טעויות בפרטי היורשים. כן, יוודא כי המצווה מבין את משמעותה של הצוואה וכי היא משקפת באופן מדויק את רצונו באשר להורשת הרכוש. לבסוף, יסביר מתי חשוב לפנות אליו בשנית לצורך עדכון הצוואה, למשל כאשר נוסף לבעלותו רכוש משמעותי, בעת שנולד ילד נוסף או במסגרת הליך גירושין.

 

צו קיום צוואה וצו ירושה

בעת מותו של אדם, יש להעביר את עזבונו ליורשיו. אלו כאמור נקבעים בצוואה או על פי הסדר הירושה שבחוק. על מנת לחלק את הרכוש בין היורשים ולהעביר את הנכסים על שמם, יש לקבל את הצו המתאים, צו קיום צוואה או צו ירושה. עורך דין לצוואות מטפל עבור היורשים בבקשה הרלוונטית, תוך הקפדה על צירוף כל המסמכים הדרושים לבקשה ומעקב זמנים אחר קבלת הצו. לאחר מכן, ידאג לבקשת היורשים, להעברת הזכויות בנכסים על שמם. בקשה לצו קיום צוואה תוגש לרשם לענייני ירושה ואילו בקשה לצו ירושה ניתן להגיש לרשם או לבית הדין הרבני. רוב הבקשות מוגשות אל לשכת הרשם בשל כך כי במסגרת זו הטיפול הוא מקוון ואין צורך להתייצב לדיון כפי שקורה בעת הגשת הבקשה לבית הדין הרבני.


גולשים נוספים התעניינו גם בעורך דין מומחה לצוואות


התנגדות לצוואה

עת שהוגשה בקשה למתן צו קיום צוואה או צו ירושה, יכול כל צד המעוניין בכך, להגיש התנגדות למתן הצו. התנגדות לצוואה תוגש בשל פגם במסמך הצוואה או בנסיבות עריכתה. כך, אם מדובר למשל בצוואה בכתב יד והוכח כי כתב היד בצוואה אינו של המצווה, הצוואה תיפסל. צוואה לטובת עדים, אי כשירות לצוות או השפעה בלתי הוגנת, גם הן עילות אשר יכולות להוביל לבטלות הצוואה. התנגדות לצו ירושה יכול ותוגש בין היתר משום שהתגלתה צוואה של המנוח, אז יש לחלק את העזבון על פיה ולא על פי הסדר הירושה שבחוק. ההכרעה בהתנגדות בשני המקרים היא של בית המשפט לענייני משפחה ולכן חשוב מאוד כי כל אחד מן הצדדים יהיה מיוצג על ידי עורך דין לצוואות מקצועי ומנוסה אשר ייצגו בהליך המשפטי ויפעל להשגת התוצאה הרצויה לו.

 

ניהול עזבון

חלק מעורכי הדין המתמחים בדיני צוואות וירושות, מעניקים גם שירות של ניהול עזבון. הדבר נדרש בין היתר במקרים בהם למנוח היה ריבוי נכסים, בעת שנוצר סכסוך בין היורשים, כאשר יש לעיזבון חובות שיש לשלם באופן דחוף, כאשר אחד מהיורשים הוא קטין או פסול דין ויש חשש כי ללא מעורבות של צד שלישי ניטרלי, יקפחו אותו מן העזבון ועוד. מנהל עזבון שהנו לרוב עורך דין, מתמנה על ידי בית המשפט, כאשר המינוי יהיה זמני או קבוע, בהתאם לנסיבות ולצורך. תפקידו של מנהל העזבון הוא לכנס את נכסי העזבון, לשלם את חובותיו ולחלק את יתר הרכוש בין היורשים.

 

כל שירות משפטי הנוגע לצואות וירושות דורש מומחיות משפטית וניסיון מקצועי רב. עורך הדין אלעד בן הוא בעליו של משרד בוטיק המתמחה בתחום זה וישמח להיות לכם לעזר בכל צורך בנושאים אלו.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp