מה זה אפוסטיל?

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עכשיו שלמדנו קצת מה ההבדל בין נוטריון ואפוסטיל וגם עשינו  קצת סדר בנושא, יהיה נכון לדעתי להרחיב עוד קצת ולהעמיק בנושא האפוסטיל. אנו נוטריון אמריקאי בישראל. אנו לא מספקים שירותי אפוסטיל, שכן איני מוסמכת לכך. אני כן מספקת שירותי נוטריון. ועדיין, מעניין להבין מה בדיוק כולל האפוסטיל.

אז מה זה אפוסטיל? מקורה של המילה בצרפתית. באנגלית כותבים, כמו בצרפתית, ostille ומשמעות המילה אישור.

יש שני סוגי אפוסטיל. אחד המאשר מסמך מדינתי / ציבורי ואחד המאשר חתימה נוטריונית.

כפי שלמדנו, תפקידו של הנוטריון הוא לאמת, לאשר, לתרגם, לחתום ולהעיד בנוגע לאמיתות ניירת רשמית בעלת תוקף משפטי. האפוסטיל, לאומת הנוטריון, אינו מעניק כל תוקף למסמך אלא מאמת את זהות הנוטריון אשר חתם בחתימתו על המסמך ומאשר כי נוטריון זה נרשם כדת וכדין ומצוי במצבת הנוטריונים במדינה בה הוא רשום ומוסמך.

כאמור, אפשר לומר בעצם שאפוסטיל הוא יותר גבוה מנוטריון, שכן הנוטריון מאמת את הלקוח, והאפוסטיל מאמת את הנוטריון. אפוסטיל מסוג זה- כלומר כזה שמאשר את סמכותו של נוטריון לאישור מסמכים נוטריוניים- ניתן על ידי מזכירות בתי המשפט בישראל. אפוסטיל זה מאשר את חתימתו של הנוטריון על המסמך, ובכך, מהווה אסמכתא והוכחה כי הנוטריון שחתום הוא אכן נוטריון מומסך לפי דיניה של המדינה שהנפיקה את האפוסטיל.

 

אישור נוסף מהווה בעצם אישור לגבי תעודה או מסמך רשמי לפי משפט בינלאומי. אישור אפוסטיל כזה ניתן ע"י רשות מוסמכת במדינה. באותה רשות ישנו נושא תפקיד שהוא בעצם מאמת את נכונותה של חתימה על תעודות רשמיות ציבוריות (למשל, תעודות לידה, פטירה או נישואין כאשר יש צורך לאמת מסמך רשמי, מוודא בעל תפקיד זה את תקפות המסמך בחתימתו. הוא גם מאשר בחתימתו כי מדובר בתעודה. התעודה תקפה לשנה. רשמית ומקורית שהונפקה על ידי רשות באותה מדינה אשר מוסמכת להנפיק אותה. בישראל, אפוסטיל מסוג זה ניתן על ידי משרד החוץ בירושלים.

 

אישור האפוסטיל מסוג זה מקל על דרישות האימותים להם נזקק מי שמבקש להשתמש באישור נוטריוני שהופק במדינה אחרת או תעודה רשמית או תעודה ציבורית שהופקו במדינה אחרת. כלומר, מי שרוצה לעשות שימוש במסמכים אלו במדינה שאינה מדינת מקור הפקת המסמך- נדרש לספק אישור אפוסטיל. מטרת אישור זה היא כאמור לעשות את המסמך קביל בחו"ל..

 

אם נסכם, יש אפוסטיל שהוא בעצם גבוה בדירוג מנוטריון. הוא יכול 1. לאשר חתימה נוטריונית או 2. לאשר את נכונותו של מסמך רשמי או נכונותה של תעודה רשמית. הראשון נעשה על ידי מזכירות בתי המשפט. השני, לאומת זאת, נעשה על ידי משרד החוץ.

שאלות ותשובות על אפוסטיל?

אפוסטיל הוא אישור רשמי שניתן לתאר מסמכים רשמיים של מדינה מסוימת לשימוש במדינה אחרת. אפוסטיל מאמת את המקוריות של המסמך וגם את זהות החותמים עליו.

אפוסטיל נדרש כאשר יש לכם תעודה ציבורית ממדינה מסוימת הצריכה להיות מאושרת במדינה אחרת. כאשר אתם מבקשים להשתמש במסמך רשמי במדינה אחרת, נדרש אפוסטיל להראות את המקוריות וזהות החותמים עליו.

אתה יכול לפנות לקונסול מדינתך במדינה בה אתה נמצא כדי לקבל אפוסטיל לתעודת חוץ שלך. אם לא נמצא קונסול מדינתך במדינה שבה אתה נמצא, אתה יכול לפנות לשגרירות או למשרד הקונסולרי של מדינתך במדינה הקרובה ביותר.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp