כיצד מתבצעת חלוקת רכוש

אחת הסוגיות החשובות ביותר לאחר מותו של קרוב משפחה היא הירושה- יותר נכון, אופן חלוקת הרכוש בירושה.

במידה והשאיר אחריו הנפטר צוואה חוקית ותקינה הרי שברוב המקרים הורה הנפטר כיצד לחלק את רכושו, כאשר בדרך כלל מדובר בחלוקה ברורה ליורשים והיא תואמת את רצון הנפטר.

ישנם כמובן מקרים בהם היורשים חולקים על אופן החלוקה לפי הצוואה ואינם מסכימים עם רצון המצווה , ופועלים להגשת התנגדות לצו קיום צוואה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ירושה ללא צוואה:

ברוב המקרים לא קיימת צוואה ואז הירושה נקבעת על פי חוק הירושה ודיני הירושה. חלוקת הרכוש תוחלט לאחר שיוחלטו מי הם היורשים לפי חוק- הדינים מאוד ברורים ובהירים אך ישנם לא מעט ולכן חשוב שיהיה עורך דין מעורב בתהליך ולייעל אותו.

עורך הדין אלעד בן מציע ליווי לאורך כל תהליך של בקשה לקיום צו צוואה (במידה וישנה צוואה) ובקשה לצו ירושה (ובמידה ולא קיימת צוואה) וכמובן בכלל זה חלוקת רכוש.

כיצד מתבצעת חלוקת הרכוש:

איך מתחלקת ירושהעל היורשים החוקיים להגיש בקשה לצו ירושה לרשם הירושה וזאת על מנת לבצע חלוקת רכוש כדין בין היורשים החוקיים. חשוב לדעת שביטוחי מנהלים וקופות גמל למיניהן לא נמצאות בירושה אלא מועברות למוטב שרשום בהן על פי חוק באופן אוטומטי- אלא אם כן קיימת צוואה ומצווה בה אחרת.

גולשים נוספים התעניינו גם עורך דין מומחה לענייני ירושה


היורשים החוקיים:

כאמור, היורשים החוקיים נקבעים על פי חוק הירושה שמתבסס על קשר דם כלומר- היורשים החוקיים של הנפטר הם בני משפחתו מקרבת דם. עם זאת- היורש או היורשת העומדים בראש הרשימה הם בן או בת הזוג והם היחידים שאינם בעלי קרבת דם לנפטר. לאחר בני הזוג נמצאים הילדים של הנפטר- בין אם ביולוגיים או מאומצים (אך לא ילדים חורגים) ולאחריהם- נכדים.

ישנם תתי סעיפים שלא ידועים לכולם אלא אם כן יושבים וקוראים ובודקים, מה שרוב האנשים לא עושים או עושים ולא לגמרי מבינים. לדוגמא- גם ילד שנולד עד 300 יום מתאריך פטירתו של המוריש זכאי להיות יורש חוקי של הצוואה. במקרים כאלה ועוד רבים דומים ואחרים מלווה עורך הדין אלעד בן משפחות רבות ויורשים אשר מבקשים לממש את זכותם הטבעית לרשת את בני משפחתם.

כאשר לא קיימת צוואה והירושה מתחלקת לפי חוק הירושה- היא תתחלק באופן שווה בין בן או בת הזוג של המוריש ובין צאצאיו הישירים. כלומר- בני הזוג יקבלו מחצית והילדים יתחלקו בשאר. במידה וילד אחד לא בחיים- יחולק רכושו בין ילדיו (נכדיו של המוריש). במקרים שבהם אין בני זוג בחיים- יחולק הרכוש באופן שווה בין ילדיו של הנפטר.

כך נמשך המעגל המשפחתי של המוריש לאחר מכן להוריו ואחיו וכאן שוב חוזרת ההמלצה להיעזר בשירותיו של עורך דין אלעד בן המכיר את חוק הירושה ויכול לקצר את ההליכים ולסייע להבין מי הם היורשים החוקיים ומה כל אחד מהם עתיד לרשת.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp