טיפול נכון בירושות בחו"ל

במקרים רבים הנפטר מותיר נכסים וכספים שנמצאים בחו"ל. ככל וקיימת צוואה שנערכה בארץ או בחו"ל המפרטת את הנכסים הללו, יועברו הנכסים בהתאם לצוואה, גם כאשר המוריש אינו תושב או אזרח ישראל.  ניתן להסדיר את העברת הרכוש ליורשים, אולם מאחר ויש צורך להציג מסמכים רבים ולהתנהל מול הרשויות גם מחוץ לישראל, התהליך עשוי להיות מורכב יותר ולכן רצוי להיעזר בעו"ד ירושה מנוסה ובעל ידע והתמחות בירושה המצויה בחו"ל.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עריכת צוואה לנכסים שנמצאים מחוץ לישראל

לישראלים רבים יש רכוש במדינות שונות בעולם, נכסי נדל"ן, השקעות כספיות חשבונות בנק ועוד.

במדינות שונות יש עקרונות דיני ירושה שונים, חשוב לציין כי יש מדינות בהן יש מגבלות וכללים שונים מישראל בכל הנוגע לחלוקת עיזבון על פי צוואה, לכן מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בירושה בחו"ל שיכיר את דיני הירושה במדינה או במדינות בהם יש לעורך הצוואה נכסים, לייעץ ללקוחותיו ולבצע מהלכים שבסופם יחולק העיזבון בדיוק באופן שבו מבקש המוריש לחלק את רכושו.

כחלק מתהליך עריכת הצוואה יבדוק העו"ד המתמחה בירושה ובצוואות עבור נכסים המצויים בחו"ל, האם יש צורך לערוך צוואה נפרדת באופן הנחשב תקף במדינה הרלבנטית שבה נמצאים נכסי המוריש.

 


גולשים נוספים התעניינו בניהול עיזבונות


כיצד לטפל בירושה בחו"ל

כאשר הנפטר התגורר דרך קבע במדינה אחרת יש צורך לטפל בהורשת הרכוש בשני שלבים: בשלב הראשון-  דין "זהות היורש החוקי" מתבצע על פי חוקי המדינה בה המנוח היה תושב, ובהתאם לנסיבות הצוואה או הירושה נקבע את זהות היורשים על פי דין. השלב השני מתבצע לרשויות המוסמכות לתת צווי ירושה או קיום צוואה, אשר במסגרת הבקשה יש להמציא חוות דעת לפיה יקבע כיצד יש לפעול בהתאם למדינה בה התגורר המנוח לפני הפטירה.

מאחר וחלק מהטיפול מתקיים בארץ ועורך דין שלא מכיר את הגורמים הרשמיים עשוי להיתקל בקשיים, רצוי לפנות אך עורך דין ירושה בישראל המתמחה בירושות המצויות בחו"ל.

כאשר הנפטר התגורר בישראל והיו ברשותו נכסים מחוץ לגבולות המדינה יש צורך לתרגם את הצוואה וצו קיומה בתרגום נוטריוני לשפה או לשפות בהתאם למדינות בהם נמצא רכושו במקרה ומדובר בחשבונות בנק יהיה צורך ברוב המקרים בתרגום תעודת הפטירה. לאחר תרגום המסמכים יש צורך לקבל אישור אפוסטיל מבית משפט, אישור שנותן תוקף בינלאומי למסמכים. אולם, במקרים רבים, צו ירושה או קיום צוואה הניתן בארץ לתושב ישראלי אינו מספק לצורך רישום הורשה על נכסים החו"ל, ויש לפעול מול הגורמים הרלוונטיים במדינה או מדינות בהן מצויים נכסי העיזבון.

 

ניתן גם לממש נכסים וכספים המצויים בחו"ל ומהטעם שמדובר בפעולות מורכבות, בשונה ממכירה או קניה המתבצעים בישראל, מומלץ לפנות לעו"ד המתמצא בדין הזר, ובמימוש נכסים המצויים מחוץ לישראל.

 

עו"ד אלעד בן, עורך דין לענייני צוואות וצוות משרדו, מתמחים בצוואות וירושות גם בחו"ל.

צוות המשרד בעל ניסיון מוכח בטיפול בצוואות ונכסים בחו"ל, הצוות ניהל ומנהל תיקי לקוחות מהגדולים בישראל אל מול הרשויות השונות במדינות רבות ברחבי העולם.

צוות המשרד עומד לרשותכם ויסייע בעריכת צוואה לנכסים בחו"ל, טיפול בעיזבון כספי או נכסים שונים מחוץ לגבולות ישראל, יכוון וייעץ, כיצד לטפל בנכסים ובכספים בחו"ל ולממש את הצוואה ואת נכסי המנוח באופן הנכון.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp