ירושה על פי דין – חובת קריאה!

נתונים מראים שרוב האזרחים במדינת ישראל אינם משאירים צוואה למימוש אחר מותם. במקרים כאלה, כאשר אין צוואה חוקית שמצווה אלו מהנכסים להוריש למי מהיורשים- חוק הירושה קובע מי יהיו היורשים ואיזה חלק יקבל כל אחד מהם בכלל נכסי המוריש. מקרה כזה נקרא "ירושה על פי דין". לפי חוק הירושה לצורך מימוש הזכות של קבלת אותה ירושה- יש להגיש בקשה לצו ירושה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ירושה על פי דין- מהו סדר היורשים?

במעגל הירושה הראשון ניתן למצוא את בן או בת הזוג של המוריש- אשר ירשו בירושה על פי דין את הבית וכל אשר בו, את המכונית וחלק גדול של עיזבונו של המוריש- בהתאם ליורשים הנוספים אם קיימים.

במעגל הירושה השני ניתן למצוא את צאצאיו הישירים של המוריש- ילדיו (בין אם הביולוגיים או המאומצים) ונכדיו וכן הלאה. אלה קודמים ברשימה להוריו ולאחיו של המוריש במידה והם עוד בחיים.

במעגל הירושה השלישי ניתן למצוא את הוריו ואת אחיו של המוריש ולאחר מכן את סביו.

בירושה על פי דין הראשון בסדר העדיפויות הוא הצאצא הישיר כלומר- אם הסב נפטר היורשים הם בניו. אם בניו נפטרו היורשים הם נכדיו וכך הלאה.

"ירושה על פי דין" הינו מצב אשר יכול להוביל לסכסוכים משפחתיות ומריבות בין היורשים שכן אין אפשרות לבדוק מה היה רצונו האמיתי של המוריש ויש להוציא לפועל את הצוואה ולחלק את הירושה באופן "יבש" על פי חוק הירושה ללא ציווי אישי של המוריש עצמו.


גולשים נוספים התעניינו גם בחלוקת ירושה בין אחים


חשוב לדעת:

מכיוון שמדובר בנושא רגיש ובתחום מבלבל, ההמלצה היא להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הירושה. משרדו של עורך הדין אלעד בן מתמחה בתחום הגשת בקשה לצו ירושה כאשר אין צוואה חוקית.

כמו כן ישנם מקרים בהם יש לדעת את החוקים בפירוש או להתייחס לכל מקרה לגופו כגון מה עושים כאשר לנפטר אין בני משפחה בכלל, האם יש הבדל בין ילדים מאומצים לילדים ביולוגיים, האם ישנה חשיבות למוסד הנישואין וכדומה.

למשרדו של עורך דין ירושות אלעד בן שנים של ניסיון בתחום הירושה בכלל וירושה על פי דין בפרט, ועשרות משפחות אשר הגיעו לשכור את שירותי המשרד במקרים בהם לא נמצאה צוואה חוקית אשר ניתן להוציאה אל הפועל.

התהליך של הוצאה לפועל של ירושה על פי דין היא אמנם קשה יותר מאשר להוציא לפועל צוואה ברורה וחוקית אך עדיין מדובר בתהליך שניתן לממש- ועורך דין המומחה בתחום יוכל לדעת לעשות זאת עם המקסימום רגישות, מהירות, ויעילות ולמנוע עוגמת נפש מהיורשים. זאת יעשה על ידי היצמדות לכללים הברורים והידועים של דיני הירושה ובהיצמדות לחוק הירושה ובמקביל בהבנה וקבלה של המצב המשפחתי בו נמצאים היורשים וחוסר הידע וההבנה שלהם בחוק הירושה וסדר הירושה.

עורך הדין אלעד בן הינו בעל ניסיון, ידע, מקצועיות ויכולת הבנה הכלה והסבר של המצב ונחשב לאחד המומלצים במקרים בהם אדם לא השאיר אחריו צוואה.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp