ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כח מתמשך- נבדק

בעבר האפוטרופסות היוותה את האפשרות היחידה שבאמצעותה אדם כלשהו יכול היה לקבל סמכות לניהול ענייניו של אדם אחר במקרה הצורך, אולם כדי למנות אפוטרופוס היה צורך לפנות לבית המשפט אשר היה מכריע בשאלת הצורך במינוי וזהות האפוטרופוס (מי ימונה כאפוטרופוס).

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בתיקון חוק שנכנס לתוקף לאחרונה מאפשר החוק להכין מסמך (ייפוי כוח מתמשך) שייערך מראש כאשר עורך המסמך (מייפה הכוח) צלול וכשיר לקבל החלטות. ייפוי כוח מתמשך הוא מנגנון שהסדירה המדינה כדי לאפשר את שמירת כבודו של האדם למועד בו אדם יאבד את היכולת לקבל החלטות בעצמו, באופן שהפגיעה בחירותו ובעצמאותו פחותה מהמנגנון של אפוטרופסות. ייפוי הכוח המתמשך מאפשר לאדם לקבוע ולהחליט על גורלו במידה והוא יאבד את היכולת הזו.

את ייפוי הכוח המתמשך שהינו מסמך משפטי, יכול לערוך עורך דין המוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך ואשר עבר הכשרה מתאימה לכך.

ייפוי כח מתמשך מאפשר לכל בגיר מעל גיל 18, אשר מבין את משמעות ייפוי הכוח לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו כל ענייניו כאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו עקב מוגבלות נפשית או מחלה.

מי הוא מיופה הכוח ומה נכלל בייפוי הכוח המתמשך

מיופה הכוח הוא האדם הנבחר לטפל בענייניו של עורך המסמך (מייפה הכוח). ויכול להיות שיהיה מיופה כוח אחד ויכול שיהיו מס' מיופה כוח, באותו עניין או לעניינים שונים.

בייפוי הכוח ניתן שיהיה כללי ויכול שיהיו בו הוראות מיוחדות כיצד לטפל בעניינים שונים.

ייפוי הכוח המתמשך מכיל שלושה תחומים עיקריים: עניינים רפואיים, עניינים אישיים ועניינים רכושיים.

עניינים רפואיים– כגון בדיקות רפואיות, טיפולים רפאויים, התערבות כירורגית ועוד.

עניינים אישיים– ענייני ביתו של מייפה הכוח, מועדון בו רוצה מייפה הכוח לבלות את יומו, פעילויות תרבות וכיוצ"ב.

עניינים רכושיים (כספיים)– השקעת כספים, מכירה או רכישה של רכושו של מיופה הכוח, שכירויות של נכסים וכו'..

מייפה הכוח יכול לקבוע כי ייפוי הכוח המתמשך יחול כל התחומים או בעל חלקם, עם מגבלות כאלו ואחרות או ללא מגבלות, כל החלטה תירשם בהתאם לרצונו וצרכיו של מייפה הכוח.

גם כניסתו לתקוף של ייפוי הכוח המתמשך יהיהבהתאם לתנאים שיקבע מייפה הכוח או במועד שבו מייפה הכוח לא יהיה מסוגל עוד לנהל את ענייניו ולקבל החלטות בכוחות עצמו.

את ייפוי הכוח יש צורך לערוך על גבי טפסים מיוחדים ולחתום עליהם בפני עורך דין המוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך ושאין לו עניין אישי במסמך, לאחר עריכת ייפוי הכוח יופקד ייפוי הכוח במשרדי האפוטרופוס הכללי על ידי עורך הדין.

ייפוי כוח מתמשך מהווה מסמך חשוב מאוד שיכול לסייע להמשך טיפול, שמירת על כבודו ושגרת חייו של מייפה הכוח במצב שכבר לא יוכל לקבל החלטות שונות על דעת עצמו.

מומלץ מאוד שעריכת המסמך תעשה על ידי עורך דין ירושה בעל ניסיון שידע להכין את המסמך באופן נכון שיאפשר מצד אחד המשך דאגה וטיפול במייפה הכוח ומצד שני ישמור על רצונו וכבוד.

עו"ד אלעד בן הוא עו"ש המתמחה בעריכת ייפוי כוח מתמשך בעל ניסיון רב. יחד עם צוות עורכי הדין במשרדו, צוות המוביל בתחום העזבונות, האפוטרופסות וייפויי כוח מתמשכים. צוות המשרד, שצבר את ניסיונו בשירות הציבורי והפרטי, ידע לסייע לנסח ייפוי כוח מתמשך שאינו משתמע לשתי פנים, למנוע טעויות ולשמור על כבודו ורצונו של מייפה הכוח.

לחזרה לעמוד הבית לחצו כאן

שתפו כאן:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
יורשים חוקיים

ניווט מהיר לאחר שאדם הלך לעולמו עוברים נכסיו, הזכויות והחובות,

לקוחות ממליצים
Open chat
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp