עורך דין מומחה לענייני ירושה – טיפול מקצועי

עורך דין  מקצועי לענייני ירושה שווה זהב! זהו עורך הדין שילווה אותנו במצבים רגישים ומורכבים ויעזור לנו בהתמודדות עם בעיות מגוונות בתחום הירושה כמו כתיבת צוואה, התנגדות לצו ירושה, התנגדות לבקשה לקיום צוואה, ביטול צו ירושה,  בקשה לביטול צו קיום צוואה ועוד.

ברוב המקרים לאחר שאדם נפטר הוא מותיר אחריו רכוש כמו נכסי נדל"ן, כלי רכב, כספים, מניות ועוד.  עורך דין ירושה יעזור למורישים להוציא את רצונם אל הפועל  וילווה את היורשים בתהליך מימוש הירושה. כדי לוודא שתהליך הירושה מתבצע כראוי  וכדי להבטיח ושרצון המוריש יכובד ושכל אחד מהיורשים מקבל את המגיע לו בהתאם לרצונו של המוריש, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עורך דין ירושה – מתי נפנה אל עורך דין מומחה לענייני ירושה?

כאשר אנו רוצים לכתוב צוואה

חוק הירושה קובע מי יהיו יורשי האדם, מהו סדר הקדימות בחלוקת הירושה ואת החלקים של כל יורש בצוואה. אך  יחד עם זאת, החוק מאפשר לכל אחד להחליט למי ברצונו להוריש את נכסיו באמצעות כתיבת צוואה , צוואה שבה הוא קובע את אופן חלוקת הרכוש  בצורה מפורשת, מדויקת ובלתי ניתנת לערעור.

צוואה עמומה או פגומה עלולה להביא להתפרצות סכסוכי ירושה ולפגוע ברצונו של המוריש. רק צוואה אשר כתובה באופן ברור, מפורש ותקני בהתאם לדרישות המופיעות בחוק  תאפשר את חלוקת הירושה בין היורשים מבלי שיתעוררו ביניהם סכסוכי ירושה. עורך דין מקצועי ומומחה בתחום ידע לערוך צוואה בלי טעויות ושגיאות מהותיות העלולות לסכן את ההוצאה לפועל של רצון המוריש ואת מימוש הירושה.

בקשה לצו קיום ירושה

החוק קובע מהם התנאים שצריכים להתקיים כדי שבית המשפט יאשר את קיום הצוואה ולא יפסול אותה. עורך דין מומחה לענייני ירושה ידע איך להגיש את הבקשה לקיום הצוואה, איך לנהל את ההליכים הנוגעים לצוואות, איך להתגבר על התנגדויות, או לחילופין להגיש אותן, ובמקרים מסוימים אף לאשר צוואת שנפלו בהם פגמים צורניים מסוימים.

התנגדות לקיום צוואה

יש סיבות שונות הגורמות להתנגדות לקיום הצוואה על ידי קרוביו של המנוח או יורשים פוטנציאליים הרואים את עצמם זכאים לרשת את המנוח. התנגדות לצוואה אפשר להגיש כאשר יש עילות להתנגדות כמו אי כשירות של המצווה, צוואה פגומה, השפעה בלתי הוגנת שהביאה לכתיבת צוואה שאינה משקפת את רצון המנוח, לחץ ואיומים  על המוריש, כתיבה של מספר צוואות,  צוואה של המנוח הגוברת על הבקשה לירושה על פי דין ועוד.

אנו נפנה אל עורך דין מומחה בתחום כאשר נרצה להגיש בקשת התנגדות לקיום הצוואה או להפך, כאשר נרצה להתגונן  נגד המבקשים להתנגד לצוואה.

יישוב סכסוכים בין יורשים

בבתי המשפטים מתבררים סכסוכים רבים בין יורשים באשר לאופן חלוקת הירושה.  סכסוכי ירושה הם סכסוכים בעלי אופי רגשי ויצרי העלולים לגרום להסלמה ולקרע משפחתי.  עורך דין מקצועי יצליח לייצג את הלקוח שלו  בפני הערכאות המשפטיות ולמצות את הזכויות המגיעות לו בירושה. בחלק מהמקרים יצליח עורך דין  מיומן להגיע להסכמות בין היורשים מחוץ לכותלי בית המשפט ולמניעה של הליכים משפטיים יקרים ומיותרים.

ניהול עיזבונות

ניהול העיזבון מתרחש כאשר היורשים חלוקים בדעתם באשר לניהול נכסי העיזבון וחלוקתם. את זהות מנהל העיזבון קובעים לפי הוראת המנוח בצוואתו או בהתאם לקביעת בית המשפט. מנהל העיזבון הוא תפקיד הקבוע בחוק הירושה ותפקידו הוא לאתר, לאסוף ולנהל את נכסי הירושה עד לחלוקתם הסופית בין היורשים.

לסיכום, צוואות וירושות הן נושא רגיש המכיל בתוכו סוגיות משפטיות רבות ומורכבות. כתיבת צוואות תקניות וטיפול בתהליך הירושה באמצעות עורך דין צוואות מומחה בתחום תעניק למוריש ולבני משפחתו שקט נפשי ותמנע מחלוקות ומריבות מיותרות.

שאלות ותשובות

עורך דין ירושה הוא מי שמתמחה בנושאי ירושה וצוואות. תפקידו הוא לייעץ ולסייע לקהל הרחב בכל הקשור לתחום ירושה וצוואות, כולל ניהול והגשת תביעות במקרים של סכסוכי ירושה ועוד

עורך דין ירושה אלעד בן עוזר לכל אדם שזקוק לסיוע בכתיבת צוואה ובטיפול בירושה של הנפטר. בין השאר, הוא עוזר למשפחות, לבעלי עסקים ולכלל הציבור.

עו"ד אלעד בן פועל כמומחה לצוואות וירושות מזה שנים רבות ובעל ניסיון ומומחיות רבה בתחום.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp