חלוקת ירושה בין אחים

אחד הגורמים לסכסוכים ומריבות בין אחים הוא נושא הירושה. לצערנו ישנם לא מעט מקרים בהם יש צוואה ברורה אך חלק מהיורשים חולקים עליה או מקרים בהם אין צוואה כלל והיורשים נכנסים למריבות בנושא חלוקת ירושה בין אחים.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מתקשים לבצע חלוקת ירושה בין אחים שלכם? חייגו עכשיו 077-9975332


כיצד מתבצעת חלוקת ירושה בין אחים?

קודם כל חשוב להבין שבמידה ויש צוואה חוקית שעומדת בכל התנאים- הרי שיש לקיימה ולכן אם מצויינת בה חלוקה ברורה- כך היא תתבצע. במקרים בהם ישנם יורשים שלא מסכימים עם הצוואה הם יכולים להגיש התנגדות אך היא לא תמיד מתקבלת.

הבעיה העיקרית מתחילה כאשר אין צוואה וחלוקת הירושה בין אחים מתבצעת בהתאם לחוק הירושה. חוק הירושה קובע שכאשר אדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה- עיזבונותיו יחולקו בין משפחה בצורה הבאה- בן/בת הזוג, לאחר מכן צאצאיו הישירים-ילדים ונכדים. לאחר מכן מתרחב המעגל המשפחתי להורים, אחים וכן הלאה.

כיצד ניתן לבצע חלוקת ירושה בין אחים בצורה הטובה ביותר?


על פי חוק, העיזבון של הנפטר מתחלק שווה בין שווה בין האחים. במידה ואחד מהם נפטר- חלקו יתחלק בין האחים או יורש, תלוי במקרה.

אין הבדל מבחינת דיני ירושה אם מדובר בצאצאים ביולוגיים או מאומצים אך ילדים חורגים אינן זכאים לירושה במידה ואין צוואה המורה על כך.

בכדי להימנע מראש סכסוכים אפשריים, ובלי לומר 'אצלנו זה לא יקרה' אנו במשרד עורך הדין אלעד בן ממליצים לערוך מראש הסכם בין יורשים.

מניסיוננו הרב בתחום הירושה, כאשר אין צוואה חשוב ומומלץ ביותר לערוך הסכם בין כל היורשים אשר כולם יסכימו עליו ויחתמו עליו.

משרדו של עורך הדין אלעד בן מלווה משפחות רבות בחלוקת הירושה בצורה יעילה ברורה וקלה- בצורה כזו לא מבזבזים כפסים מיותרים על תביעות ארוכות והליכים משפחתיים מיותרים, כולם יוצאים מרוצים ונמנעים סכסוכים ומריבות אחים עתידיות.

במקרים כאלה חשוב הידע והניסיון אשר אנו מחזיקים במשרד עורך דין לענייני ירושה אלעד בן שכן ישנם יוצאי דופן וסעיפים שחשוב להכיר. כמו לדוגמא שחוק הירושה אמנם קובע שחלוקת הירושה בין אחים תתבצע שווה בשווה בין כולם אך ליורשים יש את האפשרות לבקש אחרת בצורה המוסכמת על כולם ולחלק בצורה אחרת ולא שווה בשווה את העיזבונות של המוריש לפי רצונם החופשי. ישנן מספר דרכים לחלק את הירושה אך כאמור יש צורך בידע ניסיון ובקיאות שלנו יש במשרד עורך הדין אלעד בן , בעקבות ניהול עיזבונות וירושות הדורשות פעולות כמו עריכת הסכמים, בקשת צו ירושה, בקשה לצו קיום צוואה והתנהלות משפטית שוטפת בין היורשים ומול רשם הירושה.

במקום להגיע לסכסוך מיותר בין אחים על עיזבונות כגון כספים ונכסים- ערכו מראש הסכם בין היורשים- פנו למשרדו של עורך דין אלעד בן עוד היום בשביל לערוך הסכם ביניכם ולהגיע להסכמות שימנעו בזבוז זמן, כספים ועוגמת נפש עתידיים.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp