מתי לשכור עורך דין כדי להתנגד לצוואה?

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אין דבר כמעט יותר מתסכל מאשר לגלות כי הצוואה שהשאיר אדם שהיה קרוב אליכם  מקפחת אתכם, אינה עונה על הציפיות שלכם ואינה משקפת את הדרך שבה היה ראוי, לדעתכם, לחלק את העיזבון של המנוח.

מאוכזבים? הצוואה אינה סוף פסוק. במקרים רבים אפשר להגיש התנגדות לצוואה ואם תשכרו עורך דין מיומן ומנוסה בתחום צוואות וירושות קיים סיכוי שבעזרתו ההתנגדות תתקבל.

יש דרכים רבות איך להתנגד לצוואה, לעתים גם כשעל פניו נראה שאין הרבה סיכויים. התנגדות לצוואה דורשת הבנה מקצועית ומעמיקה ותגובה מהירה.

עורך דין התנגדות לצוואה אלעד בן צבר ניסיון רב והצלחות בהליכי התנגדות לצוואה. הוא ידע לפעול במהירות, במקצועיות  וביצירתיות ויגיש לכם את כל הסיוע המקצועי הנדרש להגשת התנגדות לצוואה.

 צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

באילו מקרים ומתי יש צורך לשכור עורך דין כדי להתנגד לצוואה?

חוק הירושה מפרט מספר עילות שבגינן אפשר להגיש התנגדות לצוואה. חלק מהעילות עוסקות בפגמים טכניים שנפלו בכתיבת הצוואה ועלולים לפסול אותה וחלק אלו הם פגמים מהותיים המהווים סיבות מוצדקות להגשת התנגדות לצוואה ולהביא לפסילתה.

פגמים בצוואה הם טעות סופר, טעות בתאריך, פגם בהצהרת העדים, העדר חתימה של עד ועוד. חוק הירושה קובע כי כאשר נפלה טעות סופר בכתיבת הצוואה או כל פגם צורני אחר, יש לבחון האם אפשר להבין את כוונתו האמתית של המוריש. אם יחליט בית המשפט כי כוונתו האמתית של המוריש משתקפת בצוואה, הרשם לענייני הירושה יתקן את הצוואה, וההתנגדות לצוואה תידחה.

חשוב לציין כי לא תמיד בית המשפט יפסול צוואות בשל פגמים טכניים, ההחלטה תיעשה בהתאם לשיקול הדעת של בית המשפט.

פגמים מהותיים בפסילת הצוואה הם: העדר כשירות של המוריש, זיוף חתימה, השפעה בלתי הוגנת, מערבות בעריכת צוואה ועוד.

אי כשרות לצוואה – כאשר המצווה לא היה כשיר לכתוב את הצוואה, כשירות משפטית או כשירות רפואית. במקרה שהמוריש לא היה צלול בעת כתיבת הצוואה ולא היה מודע למשמעויות ולהשלכות של הצוואה או שהיה נחשב לפסול דין שאינו רשאי לפי החוק לכתוב צוואה, סביר להניח כי ההתנגדות לצוואה תתקבל.

השפעה בלתי הוגנת – חוק הירושה קובע כי השפעה בלתי הוגנת או כתיבת צוואה תחת איומים או באונס מביאה לפסילת הצוואה.

מעורבות בכתיבת הצוואה – כאשר מי שערך את הצוואה או שהיה עד לכתיבתה לקח חלק בכתיבת הצוואה, הדבר מהווה עילה לפסילת הצוואה.

התנגדות לצוואה – איך עורך דין יכול לעזור לכם?

הליך התנגדות לצוואה אינו הליך פשוט וקל. עורך דין מיומן ומקצועי ידע לבחון בדקדקנות את הצוואה ולבדוק האם יש עילות סבירות העשויות לפסול את הצוואה. אם יחליט עורך הדין כי אכן יש סיכוי שבית המשפט יפסול את הצוואה הוא יבנה אסטרטגיה נכונה ומקצועית להגשת הבקשה.

בניית האסטרטגיה לפסילת הצוואה נשענת על העילות הכתובות בחוק ואשר מביאות לפסילת הצוואה. עורך הדין יבחן את הצוואה מבחינה צורנית ומבחינה מהותית ויאסוף נתונים ועדויות שיתמכו בהגשת ההתנגדות לבקשה. איסוף הראיות אינה משימה פשוטה שכן, העד המרכזי אשר עשוי לשפוך אור על דרך כתיבת הצוואה הוא המוריש והוא כבר אינו בחיים ואינו יכול לסייע. איסוף הראיות, חשוב לומר, מהווה גורם קריטי להצלחה או לאכזבה.

לסיכום, פסילת צוואה היא אומנות הדורשת ניסיון, ידע ותחכום מקצועי. אם אתם שואלים את עצמכם מתי יש צורך לשכור עורך דין כדי להתנגד לצוואה או האם יש צורך, התשובה מובאת בכתבה.

שאלות ותשובות

יש לצרף פרטים אישים של המנוח, של המתנגד, את השמות והפרטים של כל הזוכים בצוואה ותצהיר של עורך דין אשר תומך בעובדות המפורטות בהתנגדות.

מהמועד שבו התפרסמה הבקשה לצו קיום צוואה בעיתונות הכתובה יש להגיש  התנגדות בתוך פרק זמן של שבועיים וכל עוד לא ניתן צו קיום לצוואה.

החוק קובע כי כל מי שהוא בעל עניין יכול להגיש בקשת התנגדות. בעל עניין הוא כל אדם אשר רואה את עצמו נפגע כלכלית מהצוואה.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp