הכנת צוואה

החוק בישראל מכיר בארבעה סוגי צוואות ביניהן צוואה בכתב יד- המאפשרת לכל אדם לכתוב ולערוך את צוואתו בעצמו. עם זאת, חשוב לעמוד בתנאים ולכתוב את הצוואה לפי חוק על מנת שתהיה תקינה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הכנת צוואה- השלב הראשון:

לפני כתיבה של הצוואה יש לערוך רשימה של כל הנכסים בצורה מדויקת וברורה ופירוט של כל ההון הקיים. יש לפרט חשבונות בנק, חסכונות וכל מה שיעבור בירושה הלאה.

התנאים והחוקים להכנת צוואה:

  • את הצוואה יש לכתוב בכתב יד ברור וקריא של המוריש בלבד. כמו כן יש צורך לרשום תאריך עדכני בכל אחד מדפי הצוואה ולחתום על כל אחד מהדפים. בנוסף לחתימה על הדפים- ובסופה של הצוואה, על כל שינוי תיקון או תוספת יש לציין תאריך בכתב יד ולחתום ליד. אין להדפיס את הצוואה! שכן היא כבר אינה צוואה בכתב יד והופכת להיות צוואה בפני עדים.
  • חשוב לחתום על יד כל נתון חשוב בצוואה בעיקר אם נעשו בה שינויים שכן אם לא תהיה חתימה ליד שינוי או תיקון בית המשפט הוא זה שיאלץ להכריע ולאמת את אותו תיקון ו/או שינוי.
  • אחד הכללים החשובים ביותר בהכנת צוואה הוא לכתוב אותה בלשון ציווי- שהרי מדובר במסמך המצווה על היורשים. אין לבקש או לציין אלא להורות או לצוות.
  • יש לפרט את פרטי היורשים בצורה המפורטת ביותר שניתן- שם מלא- שם פרטי ושם משפחה, תאריך לידה, מספר תעודת זהות, כתובת עדכנית, קרבה לכותב הצוואה וכל פרט נוסף רלוונטי שמאמת שמדובר באותו אדם אליו התכוון המוריש. חשוב לציין מי הם היורשים ומי הם אלה אשר לא ירשו עם הפרטים המזהים.
  • ההמלצה היא להוסיף לצוואה סעיף בו המצווה מצהיר שהינו כשיר רפואית ונפשית לחתום על הצוואה והוא עושה זאת מתוך רצון והבנה ולא מתוך הכרח או איומים כלשהם. במידה ומדובר באדם חולה או אפילו גוסס- חשוב שרופא יחתום על המסך ובמידה ויש צורך אז בחתימת פסיכיאטר. לאחר חתימת איש הרפואה יש לאמת את החתימה עם עורך דין. סעיף זה ימנע טענות עתידיות שעריכת הצוואה נעשתה תחת לחץ או הכרח כלשהו.

גולשים נוספים התעניינו גם בקיום צוואה


הכנת צוואה בעזרתו של עורך דין המתמחה בעריכת צוואות:

אמנם החוק מאפשר לאדם לצוות את רצונו בצוואה בכתב יד אך גם צוואה מסוג זה צריכה להיות חוקית ותקנית (קראו עוד על עריכת צוואה). לצורך כך עורך הדין אלעד בן מדריך ומייעץ כיצד לכתוב את הצוואה בצורה הטובה ביותר העומדת בכל התנאים של חוק הירושה. עורך הדין אלעד בן מספק הסבר מפורט מה חשוב שיהיה בצוואה ומה יש להורות בה על מנת שיהיה ניתן להוציאה לפועל בעתיד. במידת הרצון ניתן להחליט להכין צוואה בפני עדים אותה עורך הדין אלעד בן יכול לכתוב ולערוך עבורכם, וכן ללוות אתכם בהמשך בשלב הוצאתה לפועל.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp