האם ערכתם צוואה?

לכל ענף משפטי יש את הסוגיות הספציפיות בהן הוא עוסק. אלו מתבססות על החקיקה המרכיבה את אותו התחום ואת פסקי הדין שניתנו בנושאים השונים. לכן, אם ברצוננו לקבל שירות משפטי כלשהו בתחום הירושות והצוואות, עלינו לפנות לעורך דין המתמחה בענף זה ואשר עוסק בו באופן שוטף ויומיומי.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

עורך דין לענייני ירושה

על מנת לקבל ייצוג משפטי טוב, יש צורך תמיד בפנייה לעורך דין המתמחה באותו ענף משפטי. כלל זה חל כמובן גם על תחום הירושות והצוואות, העוסק בסוגיות משפטיות ייחודיות וכבדות משקל כגון: עריכת צוואה, התנגדות לצוואה, הגשת בקשות לרשם לענייני ירושה וניהול עזבונות. מומחיות משפטית היא תנאי סף לקבלת ייצוג משפטי הולם, במסגרתו יעניק עורך הדין ללקוח את השירות לו הוא זקוק.

 

יהיה זה עריכת מסמך,  כתיבת הסכם, או ייצוג בהליך משפטי, שם  יחתור עורך הדין לקבלת התוצאה הרצויה והאופטימאלית עבור הלקוח.  היות שענייני צוואות וירושות מתרחשים בין בני משפחה ולא בין אנשים זרים, ישנה חשיבות גם להתנהלות רגישה יותר בטיפול המשפטי, יכולת הכלה וסבלנות רבה. לכן, בבואנו לבחור את עורך הדין שייצג אותנו, נוודא כי הנו מתמחה בענף משפטי זה, מנוסה ובעל ניסיון וכן כי הוא מעניק ללקוחותיו יחס אישי ומבין.

 

בשנים האחרונות נדמה שעלתה מאוד המודעות בקרב הציבור לצורך בעריכת צוואה. אם בעבר, מרבית האנשים ערכו צוואה רק בגיל מבוגר יחסית, הרי שכיום, גם צעירים בגילאי ה30 וה40 מבינים את החשיבות שבדבר ופונים אל עורך דין לענייני ירושה, על מנת לכתוב צוואה. את מסמך הצוואה ניתן לבטל בכל עת וכן ניתן לשנות ולעדכן אותו לאורך השנים. דוגמא לביטול צוואה תהיה למשל, כאשר בני זוג ערכו צוואה הדדית כשנישאו אולם כעת הם מתגרשים. עתה הם מבקשים לבטל את הצוואה משהם אינם רוצים לרשת זה את זו.


גולשים נוספים התעניינו גם 5 סיבות לפסילת צוואה


דוגמא לשינוי צוואה יכולה להיות למשל, ילד נוסף שבא לעולם, אז המצווה ירצה לכלול אותו בעזבון ולכן יהיה צורך לערוך שינוי בצוואה. נדגיש, כי עריכת צוואה היא הדרך הטובה ביותר להבטיח כי מי שאנו רוצים שיקבל את רכושנו, הוא אכן זה שיירש אותו. ללא צוואה, יחול הסדר הירושה הכללי שבחוק, אשר אינו בהכרח תואם את רצוננו האישי ועל מנת למנוע את תחולתו, יש לערוך צוואה.

 

הגשת בקשות לרשם לענייני ירושה

חלוקת עזבונו של אדם שנפטר מחייבת קבלת אחד משני צווים: צו קיום צוואה, כאשר המנוח ערך בחייו צוואה או צו ירושה, שעל היורשים לקבל בהעדר צוואה. כמו כן, יכול להיות מצב שבו יהיה צורך בשני הצווים גם יחד. למשל, כאשר צוואתו של הנפטר מתייחסת רק לחלק מרכושו. אז, עבור הרכוש שנכלל בצוואה, יש לקבל צו קיום צוואה ועבור הרכוש שלא מופיע בה, יינתן צו ירושה. לצורך קבלת הצווים, יש להגיש בקשה מתאימה בצירוף מסמכים, אל הרשם לענייני ירושה אשר במחוז מושבו גר המנוח לפני שנפטר.

האם יש לפנות אל עורך דין לענייני ירושה לצורך קבלת הצווים? מבחינת החוק היבש, אין מניעה כי יורש יגיש בקשה לקבלת צו קיום צוואה או צו ירושה באופן עצמאי. אולם, מטבע הדברים, ללא ידע משפטי והכרות עם ההליך והגורמים המעורבים בו, הטיפול בבקשה יתארך משמעותית והדבר יעכב את חלוקת העזבון בין היורשים. 

מחפשים עורך דין לענייני ירושה מקצועי ומנוסה? עורך הדין אלעד בן הנו מומחה לדיני ירושות וצוואות, בעל וותק וניסיון רב. בכל שאלה או צורך משפטי, הנכם מוזמנים לפנות למשרד ולקבל מענה מקצועי ויחס אישי.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp