דיני ירושה

חוק הירושה הוא זה שמגדיר על פי דין את כל הקשור לירושה מהצוואה ועד היורשים. לחוק הירושה סעיפים רבים ודיני הירושה מתומצתים על פיהם. עורך דין בתחום הצוואות והירושות צריך להיות בקיא ולהכיר היטב את כל דיני הירושה בהתאם לפסיקות הרלוונטיות.

אמנם לעורך דין לענייני ירושה המושגים ברורים אך גם המוריש והיורשים חשוב שיכירו ויבינו את המושגים הבסיסיים ויהיו בקיאים במינימום של דיני הירושה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מושגים בסיסיים בדיני ירושה:

צוואה:

ישנן ארבע סוגי צוואות המוכרות על פי חוק הירושה וניתן להוציאן לפועל באופן חוקי. ארבעת הסוגים הם:

צוואה בכתב יד

צוואה בעדים

צוואה בפני רשות

צוואה בעל פה

על מנת להוציא לפועל את הצוואה ולחלק את העיזבונות של הנפטר לפיה, יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה.

צו ירושה וצו קיום צוואה

לאחר פטירת המוריש יש להגיש בקשה לרשם הירושה או לחילופין לבית הדין הרבני על מנת לקבל מהם צו ירושה. צו הירושה הוא זה שיקבע באופן חוקי מי הם היורשים של הנפטר. במידה וקיימת צוואה ברורה וחוקית- יש להגיש בקשה צו קיום צוואה על מנת להוציאה לפועל.

במידה ואחד היורשים חש שהוא נפגע מהצוואה או לחילופין מצו הירושה יכול להתנגד לכך. ישנם מקרים בהם ניתן לתקן ולשנות את צו הירושה ואת צו קיום הצוואה. כמו כן, ישנם מקרים בהם קיימת צוואה אך אחד היורשים מעוניין לפסול אותה. מקרים אלה הינם מקרים הדורשים ידע, בקיאות והבנה רבה בדיני ירושה. משרדו של עורך דין אלעד בן מציע שירותים בתחום זה עם ניסיון רב בהגשת צו ירושה, צו קיום צוואה ואף בקשות לשינויים ותיקונים בהתאם.

פסילת צוואה:

כאשר אדם מתנגד לצוואה עליו להגיש התנגדות באופן רשמי לרשם הירושה. חוק הירושה מבהיר באילו מקרים ניתן להתנגד לקיום הצוואה כמו לדוגמא כאשר המוריש חתם עליה כאשר לה היה כשיר רפואית וכדומה. מכיוון שאת ההתנגדות יש להגיש בצורה ברורה בהתאם לחוק הירושה ודיני הירושה גם פה ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין בתחום. משרדנו של עורך דין אלעד בן מתמחה בפניות וניהול התקשרות עם רשם הירושה ויכול להגיש את ההתנגדות בצורה המהירה והיעילה ביותר ולטפל בה עד קבלת המענה..

מיסוי צוואה:

במדינת ישראל לא קיים מס על ירושה אך אין זה אומר שלא עלולים להופיע חיובי מס בזמן התהליך של הוצאה לפועל של הירושה.

חשוב לדעת ממה להיזהר וכיצד להימנע מחיובי מס מיותרים שעלולים להיות גבוהים ומשמעותיים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לתכנן מס בירושה בזמן כתיבת הצוואה להימנע ממיסים מיותרים כאשר מתבצעת הוצאה לפועל של הצוואה וחלוקת העיזבון.

ניהול עיזבונות

לצורך ניהול העיזבונות של הנפטר אשר רשומים ומפורטים בירושה יש צורך למנות מנהל עיזבון. במידה ואין לכם עורך דין המלווה אתכם בתהליך רשם הירושה או לחילופין בית המשפט לענייני משפחה הוא זה שימנה עבורכם את מנהל העיזבון בהתאם.

מכיוון שמדובר בתפקיד רגיש וחשוב בו מנהל העיזבון מכנס את כל נכסי המוריש, משלם את חובותיו ומעביר את היתרה ליורשים- שוב חוזרת ההמלצה להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום.

ההמלצה החוזרת שוב ושוב היא להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בירושות וצוואות והסיבה היא פשוטה וברורה- מדובר בתהליך רגיש בו במקביל להתמודדות עם מוות  של אדם קרוב יש להתעסק בעניינים מנהליים בהם סעיפים  ותת סעיפים רבים הדורשים ידע בקיאות והבנה. במשדרו של עורך דין אלעד בן אנו מלווים את לקוחותינו משלב עריכת הצוואה דרך מימושה ובקיאים בכל דיני הירושה וסעיפיו של חוק הירושה בעת הצורך.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp