בקשת צו ירושה

במקרים בהם אדם נפטר ומותיר אחריו צוואה חוקית- יש לפנות לרשם הירושה לצורך הגשת בקשה לצו קיום צוואה. במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה, יש לפנות לרשם הירושה ולהגיש בקשת צו ירושה.

חוק הירושה ודיני הירושה קובעים שהיורשים החוקיים הם בראש ובראשונה בני הזוג אם ישנם ואם בחיים ולאחריהם הצאצאים הישירים. מעגלי המשפחה של היורשים מתרחבים בהתאם לקרובי המשפחה אשר בחיים וחוק הירושה מבהיר מי מהם זכאי לירושה ומי מהם יכול להגיש בקשת צו ירושה.

לקבלת מענה מהיר - שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לצורך הגשת בקשת צו ירושה נדרשים היורשים להצטייד במסמכים רלוונטיים וכמו כן לשלם אגרת בקשה ופרסום. ישנם מקרים המאפשרים בקשת צו ירושה באופן מקוון, אשר במקרים אלה ישנה הנחה על גובה האגרה.

הגשת בקשת צו ירושה באופן מקוון

ניתן להגיש בקשת צו ירושה באופן מקוון במקרים הבאים בלבד:

-כאשר למוריש בן או בת זוג שעודם בחיים

-כאשר ישנם צאצאים ישירים של הנפטר

-כאשר לנפטר הורים בחיים אך לא בן/בת זוג או צאצאים ישירים.

-כאשר לנפטר בן/בת זוג והורים בחיים אך אין צאצאים.

בכל שאר המקרים שאינם עונים על נתונים אלה יש צורך להגיש בקשת צו ירושה באופן ישני בנוסף.


גולשים נוספים התעניינו גם חלוקת ירושה בין אחים


הגשת בקשת צו ירושה באופן ידני:

מדובר במקרים בהם יש צורך להגיש את המסמכים באופן ידני שמן הסתם כרוך ביותר התעסקות מאשר הגשת טופס באופן מקוון. במקרים אלה מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום אשר יכול לסייע גם בהגשה מקוונת של הבקשה.

עורך דין אלעד בן ייצג בעבר ומייצג בהווה משפחות רבות אשר מעוניינות להגיש בקשת צו ירושה לרשם הירושה ואינן יודעות כיצד להתנהל או אינן מעוניינות לבצע את התהליך באופן עצמאי.

עורך הדין אלעד בן מכיר את התהליך על בוריו וכיצד למלא את טופס הבקשה ביעילות ובמהירות. כאש מדובר בטופס שיש להגיש בצורה ידנית ולא באופן מקוון ישנן בקשות שונות וקבצים שונים ויש לצרף את שוברי התשלום וכדומה ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך הדין אלעד בן על מנת שהבקשה לא תתעכב.

כאשר אין מכירים את ההליך כל דבר קטן בהגשת הבקשה עלול לעכב אותה ולכן העברת המכות לעורך דין שמוסמך בתחום חוסך התעסקות מיותרת, מייעל ומקצר את התהליך משמעותית.
עורך הדין אלעד בן מכיר את דרך ההגשה של בקשת צו ירושה באופן מקוון ואת דרך ההגשה של בקשת צו ירושה באופן ידני- אילו מסמכים דרושים, כיצד ומתי ניתן לשלם את האגרה, על אילו תצהירים יש לחתום ומי צריך לחתום ומתי ולאן להגיש איזה טופס. לעיתים אי ידיעה של פרטים קטנים עלולה לעכב משמעותית את הגשת הבקשה וקבלת צו הירושה תהליך שאורך גם כך מספר חודשים. במקום להתעכב על הפרטים הקטנים חשוב וכדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין ירושות המתמחה בתחום.

שתפו כאן:
לקבלת מענה מהיר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ניווט מהיר
חיפוש כתבות
שרותי המשרד
כתבות אחרונות
לקוחות ממליצים
לקביעת פגישה חינם ב-WhatsApp